Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

NVSPL akredituota vykdyti nacionalinės tymų ir raudonukės laboratorijos funkcijas - 2019-09-02

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. 31 d. įsakymu Nr. V-241 „Dėl tymų, raudonukės ir įgimto raudonukės sindromo epidemiologinės priežiūros ir kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo” Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau – Laboratorija) atlieka Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) pripažintas nacionalinės tymų ir raudonukės laboratorijos funkcijas, bendradarbiauja su PSO ir kitomis tarptautinėmis institucijomis.


Dėl šios priežasties PSO kasmet analizuoja Laboratorijos veiklą ir pateiktą informaciją. 2019 m. rugpjūčio pabaigoje iš PSO gautas raštas, kad laboratorija yra akredituota 2020 m. vykdyti nacionalinės tymų ir raudonukės laboratorijos funkcijas.

PSO akredituotos nacionalinės laboratorijos vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį užtikrinant aukštos kokybės laboratorinius tyrimus, vykdant priežiūrą, koordinuojant nacionalinius laboratorijų tinklus bei vertinat tymų bei raudonukės išorines kokybės tyrimų programas.

Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.