Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Klausimai-atsakymai
Laba diena, noriu suzinoti kokia tavrka ir kaip reiketu paimti smelio parazitologiniam tyrimui, kiek toks tyrimas uztrunka laiko ir kokia butu kaina.Aciu Spausdinti
2018-11-14

Jeigu smėlis imamas iš vaikų smėlio dėžės: iš 5–10 taškų, iš 2–3 cm gylio (savaime aišku, nubraukti paviršinį smėlio sluoksnį), po 10–20 g smėlio, kad susidarytų mėginys maždaug 150–200 g.
Visa tai yra vienas mėginys vienoje taroje (stiklinis, polipropileninis ar kt. indelis, standus polietileninis maišelis). Svarbu, kad iš indo neišsipiltų mėginys ar tara nepraplyštų transportuojant.

Jeigu smėlis yra imamas ne iš smėlio dėžės: smėlis imamas tokiu pačiu principu ir toks pat kiekis kaip ir iš smėlio dėžės, tačiau jau iš 25 m ploto teritorijos. Jei plotas didesnis du kartus, formuojami 2 mėginiai ir t. t.

Užsakovas  turi nurodyti iš kur paimtas mėginys (pvz., Plaktukų mokyklos vaikų smėlio dėžė, jei yra daugiau smėlio dėžių, turėtų įvardinti jų numerius ar kažkokį kitą žymėjimo būdą, kad radus mėginyje parazitų kiaušinėlių, užsakovas galėtų atsekti iš kur mėginys paimtas). Negalima smėlio imti iš kelių dėžių ir sumaišyti padarant vieną mėginį. Tokiu atveju, radus mėginyje parazitų kiaušinėlių, užsakovas turės keisti visų smėlio dėžių smėlį, vietoje to, kad pakeistų tik toje, kurioje buvo rasta užkratas.

 
Atgal
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
  
AntiSpam

Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.