Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Informuojame, kad dėl techninių kliūčių NVSPL Kauno skyriuje (Aušros g. 44) ketvirtadienį nuo 12 val. ir penktadienį nuo 8 val. iki 16 val. mėginiai nebus priimami. Plačiau  

Mieli NVSPL klientai,

informuojame, kad nuo rugsėjo 13 d. paslaugų teikimo tvarka įstaigoje nesikeičia: bus aptarnaujami visi asmenys be išimčių. Tačiau primename, kad patalpose būtina dėvėti apsauginę veido kaukę, laikytis 2 metrų atstumo ir dezinfekuoti rankas. Ačiū už supratingumą ir lauksime jūsų NVSPL.

Plačiau  

Turbūt nerasime žmogaus, kuris nežinotų, kas yra kosmetika ir kam ji naudojama. Tačiau paprašius apibrėžti kosmetikos sąvoką, dažnas rimtai susimąstytų.

Plačiau  

Informacija ugdymo įstaigoms ir savivaldybėms dėl testavimo ugdymo įstaigose.

Plačiau  

Namai neretai vadinami tvirtove, saugia erdve, į kurią grįžę po visų dienos iššūkių pagaliau atsikvepiame. Namus puoselėjame, gražiname, prižiūrime. O ar esate namuose atlikę aplinkos tyrimus? Neretai būtent jie atskleidžia apie ne visai sveikas gyvenimo sąlygas. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai pristatė, kokie aplinkos tyrimai yra dažniausiai atliekami namuose ir kokias atvejais yra rekomenduotini.

Plačiau  

Kviečiame prisijungti prie laboratorijų, atliekančių paviršių bei klinikinių ėminių kaupinių tyrimus dėl SARS-CoV-2 nustatymo. Kaupinių tyrimų atlikimui būtina turėti asmens sveikatos priežiūros paslaugų licenciją. Už tyrimus bus kompensuojama Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro  2020 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. V-2797 “Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimų atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nuo rugpjūčio 7 dienos aptikti 8 nauji B.1.1.7 (alfa variantas) ir 738 nauji B.1.617.2 (delta variantas) viruso linijų atvejai.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptiktas vienas naujas B.1.1.7 (alfa variantas) ir 176 nauji B.1.617.2 (delta variantas) viruso linijų atvejai.

Plačiau  

Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) atliekamas kiekybinis SARS-CoV-2 a-S IgG nustatymas. Šis tyrimas parodo ar asmuo yra persirgęs koronaviruso sukeliama COVID-19 liga bei koks antikūnų kiekis yra susidaręs kraujyje po persirgtos infekcijos arba buvusios vakcinacijos.

Plačiau  
Spalinėms NE! - 2021-08-02

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai primena, kad spalinės yra mažytės, maždaug 1 cm dydžio, balto siūlo pavidalo kirmėlytės, kurios parazituoja žmogaus plonosios žarnos apatinėje dalyje (nesubrendę kirminai) ir storosios žarnos viršutinėje dalyje (subrendę kirminai). Šie parazitai gali sukelti pykinimą, pilvo skausmus, žmogui gali sumažėti apetitas.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.