Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Susitikimas su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto specialistais dėl melsvadumblių tyrimų - 2020-09-07

2020 m. rugpjūčio 27 dieną Klaipėdos skyrius organizavo nuotolinį NVSPL specialistų susirinkimą su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto specialistais dėl melsvadumblių tyrimų. Susitikimo metu aptarti klausimai, susiję su maudyklų vandens mėginių paėmimu, transportavimu bei tyrimais dėl melsvabakterių nustatymo. NVSPL turi bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu, pagal kurią numatyta tarpusavyje keistis patirtimi ir aktualia informacija, teikti konsultacijas, metodinę bei praktinę pagalbą gilinant žinias aplinkos tyrimų srityje.


 


Susirinkimo metu Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslinės bendradarbės dr. Diana Vaičiūtė ir Donata Overlingė pristatė informaciją apie atliekamus melsvabakterių rūšių sudėties, gausumo ir biomasės analizės tyrimus. Pristatyta fitoplanktono skaičiavimo metodika. Aptarti pagrindiniai aspektai, kurie parodo maudyklų vandens užterštumą melsvadumbliais. Pristatytos melvabakterių gausumo ir biomasės vertinimo rekomendacinės reikšmės. Aptarti fitoplanktono paėmimo ir fiksavimo metodikos reikalavimai. Atsakyta į kylančius klausimus dėl vandens žydėjimo intensyvumo vertinimo nustatant poreikį atlikti melsvadumblių tyrimus.Atgal Spausdinti
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.