Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Rugsėjo 25–27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vykstančioje kasmetinėje parodoje „Expo Aukštaitija 2020“ dalyvauja ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistės.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno ir Klaipėdos skyriaus darbuotojai nuo šiol bendradarbiauja su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais atliekant keliautojų kontrolę Kauno bei Palangos oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste.

Plačiau  

Rugsėjo 3 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) įvyko vidaus auditorių mokymai. Šių mokymų tikslas – įvertinti NVSPL vadybos sistemos atitiktį tarptautinių standartų LST EN ISO/IEC 17025, LST EN ISO 15189, LST EN ISO 9001 ir vadybos sistemos dokumentų reikalavimams. Taip pat įvertinti įstaigos procesus bei jų atitiktį nustatytiems reikalavimams, įvertinti ar įstaigos vadybos sistema efektyviai įgyvendinta ir prižiūrima.

Plačiau  

Esama begalės būdų rūpintis savo sveikata ir nejausdamas ryškių simptomų žmogus dažniausiai nėra linkęs darytis profilaktinių kraujo tyrimų. Tuo labiau, kad gerai jaučiantis sunku ir sugalvoti dėl ko išsitirti. Neretai suabejojama ir ar verta. O verta, nes laiku atlikti tyrimai gali užkirsti kelią net labai rimtoms problemoms. NVSPL Serologinių tyrimų skyriaus vedėja Rūta Amšiejūtė-Kirlienė, kad nepasiklysti tyrimų gausoje, rekomenduoja kokius serologinius tyrimus vertingiausia atlikti šiuo metu.

Plačiau  

2020 m. rugpjūčio 27 dieną Klaipėdos skyrius organizavo nuotolinį NVSPL specialistų susirinkimą su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto specialistais dėl melsvadumblių tyrimų. Susitikimo metu aptarti klausimai, susiję su maudyklų vandens mėginių paėmimu, transportavimu bei tyrimais dėl melsvabakterių nustatymo. NVSPL turi bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu, pagal kurią numatyta tarpusavyje keistis patirtimi ir aktualia informacija, teikti konsultacijas, metodinę bei praktinę pagalbą gilinant žinias aplinkos tyrimų srityje.

Plačiau  

Esama ne vienos ligos, kurią nustatyti sunku dėl simptomų nebuvimo. Kartais ligas išduoda tam tikri požymiai, bet ir juos ne visada žmogus gali pamatyti be specialisto pagalbos. Vinas tokių klastingų požymių – slaptas kraujas išmatose.

Plačiau  

Kepenys – pagrindinė organizmo laboratorija, medžiagų apykaitai svarbus didžiausias vidaus organas. Pirminė kepenų funkcija – valyti ir padaryti nekenksmingais viską, ką suvalgome, įkvepiame ar gauname per odą. Kepenyse kaupiamos tam tikrų vitaminų, mineralinių medžiagų, gliukozės atsargos. Šis organas reguliuoja riebalų kaupimąsi bei cholesterolio gamybą ir išskyrimą, gamina tulžį. Jos neutralizuoja nuodingas medžiagas bei metabolizuoją alkoholį. Dar viena kepenų funkcija yra krešėjimo faktorių gamyba. Kraujo plazmos krešėjimas (koaguliacija) – vienas hemostazės (kraujavimo stabdymo) sistemos elementų.

Plačiau  

Liepos 14 d. netekome Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktoriaus Vytauto Vidmanto Zimnicko.

Plačiau  

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) trečiadienį apdovanoti savanoriai per koronaviruso (COVID-19) pandemijos įkarštį atlikę gerus darbus visuomenei. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jiems įteikė padėkos raštus ir medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Tarp pagerbtų – ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojai.

Plačiau  

Kasmet birželio mėnesį minima Pasaulinė aplinkos diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias aplinkosaugos problemas ir ieškoti būdų joms spręsti. Šių metų Pasaulinės aplinkos dienos tema – bioįvairovės (gyvūnų, vabzdžių, augalų) išsaugojimas. Viena iš natūralios aplinkos nykimo problemų, liečianti ir visus žmones – užkrečiamų ligų plitimas. O apie 60 proc. visų žmonių užkrečiamųjų ligų yra zoonozinės!

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.