Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Klausimai-atsakymai
ar lakmuso popierius gali parodyti vandens rugstinguma?
Spausdinti
2019-09-06

Lakmuso popierėlis yra bendras popierinio indikatoriaus pavadinimas. Lakmuso popierėlių yra įvairių rūšių. Jeigu kalbame apie rūgštingumą, tai:

  1. Mėlynasis lakmuso popierėlis (Blue Litmus Paper) – jis parodo, kad objektas yra rūgštus (pH < 7). Tai yra įmerkus į rūgštų tirpalą mėlynasis popierėlis nusidažo raudonai. Jei terpė neutrali ar šarminė, jis lieka mėlynas.
  2. Raudonasis lakmuso popierėlis (Red Litmus Paper) – jis parodo, kad objektas yra šarminis (pH > 7). Tai yra įmerkus į šarminį tirpalą raudonasis popierėlis nusidažo mėlynai. Jei terpė neutrali ar rūgštinė, spalva lieka raudona.
  3. Universalus pH indikatoriaus popierėlis pH 1-14 (pH Paper Universal pH Lakmus 1-14) – gali išmatuoti apytiksliai konkrečią pH vertę nuo pH 1 (labai rūgštus) iki pH 14 (labai šarminis). pH 7 yra neutralus. Pvz.: Geriamojo vandens pH pagal Higienos normą turi būti nuo pH 6,5 iki 9,5.

 

Jeigu naudosite lakmuso popierėlį su kitokia paskirtimi, tai jis parodys tą, kam skirtas, o ne rūgštingumą.

 
Atgal
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
  
AntiSpam

Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.