Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Šią savaitę Belgijos karalystės sveikatos apsaugos ir veterinarijos atstovai lankėsi Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) kaip vienoje iš institucijų, vykdančių Nacionalinę antimikrobinio atsparumo programą.

Plačiau  

Gruodžio 4 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete įvyko „IV Nacionalinė visuomenės sveikatos konferencija“, kurios metu įteiktas „Metų visuomenės sveikatos lyderio“ apdovanojimas.

Plačiau  

Žmogaus žarnyne gyvenančių parazitų, spalinių, sukeliama enterobiozė yra vienas iš aktualiausių parazitinių susirgimų Lietuvoje. Per 2018 metus šalyje enterobioze sirgo 799 asmenys, iš jų beveik 96 proc. – vaikai iki 17 metų, iš jų daugiausiai spalinėmis užsikrėtusiųjų yra 4–6 metų vaikų (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenys).

Plačiau  

Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių su darbu susijusių negalavimų. Visoje Europoje nuo šių sutrikimų kenčia milijonai darbuotojų ir dėl jų darbdaviai patiria milijardus eurų nuostolių. Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų problemos sprendimas padeda prailginti darbuotojų gyvenimo trukmę ir yra naudingas verslui.

Plačiau  

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriuje lapkričio 27 d. lankėsi Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos 6–7 klasių moksleiviai, kuriems buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas Mikrobiologijos laboratorijose.

Plačiau  

aistui tikamais vadinami produktai, kuriuos galima vartoti natūralius ir perdirbtus. Maisto sauga yra suprantama kaip garantas, užtikrinantis, kad, esant įprastam maisto produktų vartojimui, jie nėra kenksmingi ir pavojingi žmogaus sveikatai.

Plačiau  

Lapkričio 21 d. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje viešėjo Vilniaus „Aušros“ mokyklos-darželio auklėtiniai.

Plačiau  

Šiandien (lapkričio 19 d.) Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) svečiuojasi oro kokybės, visuomenės sveikatos, šeimos medicinos, statistikos specialistai ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuro Prištinoje atstovai.

Plačiau  

Gaila, tačiau vis dar per dažnai girdime apie nelaimingus atsitikimus keliuose. Savaime suprantama, kad visų pirma turime būti atidūs ir laikytis taisyklių dalyvaudami eisme. Tačiau nelaimių vis dėlto nutinka, o tada tampa svarbus dar vienas klausimas – pirmoji pagalba.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) aktyviai dalyvauja vykdant antimikrobinio atsparumo stebėseną Lietuvoje.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.