Tel.: (8 5) 270 9229El. p. nvspl@nvspl.lt

Visi su nerimu skaitėme informaciją apie š. m. gruodžio 23 d., Vilniuje, įvykusią ekologinę nelaimę, kuomet, atsivėrus smegduobei ir dėl to trūkus dviems nuotekų vamzdžiams Upės gatvėje, šalia kylančio verslo centro „Green Hall 3“ požeminės aikštelės statybvietės, į Nerį bei aplinkinius gruntinius vandenis pateko nevalytos nuotekos, kurių, manoma, buvo apie 20 tūkst. kubinių metrų.

Plačiau  

Šių metų gruodžio 8-9 dienomis Briuselyje vyko Europos žmonių biologinės stebėsenos (toliau-EHBM4EU) projekto steigiamoji konferencija bei konsultacinis susitikimas, kuriame dalyvavo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktoriaus pavaduotoja Rosita Marija Balčienė.

Plačiau  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) gavo padėką, pasirašytą Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovės I. Zurlytės ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus S. Čaplinsko, už dalyvavimą Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitėje 2016 metais.

Plačiau  

Jau seniai domėtasi tinkama darbo aplinkos ir išorės aplinkos oro kokybe ir tik visai neseniai buvo atkreiptas dėmesys į galimus žalingus oro teršalus ne darbo patalpose. Oro kokybė pastatų viduje, kur žmonės praleidžia didžiausią savo gyvenimo dalį yra esminis sveiko gyvenimo ir gerbūvio veiksnys.

Plačiau  

Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjui Mariui Urbonui įteikta prof. Vlado Kviklio premija už geriausią higienisto metų darbą.

Plačiau  
Paslaugos
Cheminiai, mikrobiologiniai, parazitologiniai, serologiniai, virusologiniai, fizikinių veiksnių tyrimai.

Ištiria ir įvertina profesinę riziką (fizikinių, cheminių, ergonominių, biologinių, fizinių, psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimą ir vertinimą) įmonėse ir įstaigose.

Pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymai ir mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą (praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę vairuotojams).
Planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimas atliekamas planuojamoms arba vykdomoms ūkinėms veikloms, kurioms turi būti nustatomos arba tikslinamos sanitarinių apsaugos zonų ribos. 
Mikrobiologinių mitybos terpių išpilstymo paslauga.
Mikrobiologinių mitybos terpių kokybės kontrolės paslauga.